• image0.jpg
 • image1.jpg
 • image2.jpg
 • image4.jpg
 • image5.jpg

 

23 Niedziela Zwykła 08 IX 2013

            Dziś 23 niedziela zwykła. Jest to niedziela dożynkowa w naszej parafii i dziękczynna za posługę duszpasterską Ks. Stanisława Joneczko Zapraszamy na Nieszpory o 17.30.

            Liturgiczne obchody tygodnia:

 • W piątek, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • W sobotę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

   W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ

   W imieniu Księży Biskupów naszej Diecezji zapraszamy w przyszła niedzielę, 15 września, do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, gdzie o godz.12.00 zostanie odprawiona pod ich przewodnictwem Msza święta z okazji 20 Rocznicy Koronacji Figury Matki Bożej Bolesnej . Tę uroczystość poprzedzi Triduum modlitewne na wzór comiesięcznych czuwań, które odbywać się będą w dniach od 12 do 14 września. Rozpoczęcie o godz.18.00. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.    

Również w przyszła niedzielę, trzecią w miesiącu, złożymy ofiary na fundusz inwestycyjny, z którego pokrywamy bieżące prace w naszym kościele i wokół jego obejścia, jak również skrzętnie gromadzimy środki na pokrycie dachu naszej świątyni. Polecamy tę kwestę ofiarności Parafian.

Zapraszamy na spotkania grupy i stowarzyszenia działające w naszej parafii, jak również chętnych, którzy chcieliby zasilić ich szeregi:

 • W drugie wtorki miesiąca, po wieczornej Mszy świętej, Akcję Katolicką
 • W 1 i 3 środy miesiąca, o godz.19.00, Krąg Biblijny Kobiet, 2 i 4 środy miesiąca o godz.19.00 Grupę Mężczyzn św. Józefa, w pierwsze środy po Mszy św. o 8.15 Caritas; w czwarte środy miesiąca o godz. 17.00 Wspólnotę Królowej Pokoju
 • W piątki po wieczornej Mszy świętej, Akcję Młodych, Młodzieżowy Krąg Biblijny, w pierwsze piątki miesiąca o 18.00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania
 • W soboty o 9.00 Ministrantów, Lektorów i Kandydatów do Służby Liturgicznej; o 10.00 Dzieci Maryi, o 11.00 Chór Młodzieżowy, o 12.00 Grupę Niepełnosprawnych Agape.
 • W najbliższym czasie odbędą się spotkania Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i Rycerstwa Niepokalanej.

W sobotę, 14 września br., ZMIANA TERMINU !!! AKTUALNY TERMIN PIELGRZYMKI 21 WRZESIEŃ odprawimy coroczną Parafialną Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z Pl. Niemczyka w sobotę o 7.30. Przy dobrej pogodzie gromadzimy się na Rajskim Placu i wyruszamy na Dróżki Pana Jezusa. Tam na Dróżkach zostanie odprawiona Msza św. za parafian. W razie deszczu Msza św. przy cudownym Obrazie MB Kalwaryjskiej o godz. 10.00. Potem Droga Krzyżowa na terenie klasztoru. SZCZEGÓŁY ZMIAN TUTAJ

       Msze święte pogrzebowe w tym tygodniu zostaną odprawione za śp. Józefa Gacka, śp. Władysława Skrzeka i śp. Piotra Watę. Szczegóły w gablotach ogłoszeń w kościele i Domu Parafialnym.

       OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: Szkoła Języków Obcych TIME ogłasza zapisy na kursy języków obcych dla dzieci, młodzież i dorosłych. Zapisy odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 do 19.00 przy ul. Katowickiej 63 w budynku Miejskiej Spółdzielni.

             Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i ofiary. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie nam błogosławi.

 

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;