• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś przypada 5 niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczyna się dwutygodniowy okres Męki Pańskiej. W tym czasie zasłania się krzyże w kościele. O 12.00 Msza św. chrzcielna. Po każdej Mszy św.  Caritas kwestuje  na pomoc dla potrzebujących, szczególnie na lekarstwa dla samotnych i chorych. W Domu Parafialnym odbywa się kiermasz prac Koła Rękodzieła Artystycznego. Również trwa kiermasz wielkanocny w ramach akcji Pola Nadziei, z propozycją zakupu domowych ciast na rzecz Hospicjum stacjonarnego św. Jana Pawła II. Dziś w siedzibie Rady Osiedla Komorowice Krak., członkowie Stowarzyszenia Komorowice, w godzinach 7.30 – 13.30 czekają  na stare zdjęcia, dokumenty i relacje mieszkańców, które posłużą do stworzenia monografii Komorowic. W domu parafialnym polecamy też wielkanocne świece – paschaliki na procesję rezurekcyjną i stół wielkanocny. Rozprowadza je Caritas parafii, a ofiary przeznaczamy na pomoc świąteczną. Polecamy też, z tyłu kościoła – czasopisma katolickie.

 O 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża Świętego.

Bardzo prosimy, by w dni powszednie o 15.00  odmawiać w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:

W poniedziałek po Mszy św. o 8.15 spotkanie Caritasu parafii.

We wtorek, po Mszy św. wieczornej, comiesięczne spotkanie Akcji Katolickiej.

W czwartek o 18.45  adoracja w kościele, prowadzona przez ks. Tomasza.

W piątek o 19.00 odbywa się Krąg biblijny w Domu Parafialnym.

W sobotę przypada 6 rocznica śmierci ks. Antoniego Kajzerka. Msza św. w Jego intencji o 6.30.

 

Sobota 13 kwietnia jest Dniem Spowiedzi Wielkanocnej dla naszej parafii. Okazja do spowiedzi świętej przed Mszami św. porannymi, a w ciągu dnia od 9.00 – 12.30 i od 14.30 – 18.00. Przybądźmy ochotnym sercem do sakramentu pokuty i pojednania.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Zapraszamy na uroczyste pobłogosławienie gałązek palmowych na każdej Mszy św. niedzielnej. O 12.00 Procesja z palmami. W Niedzielę Palmową obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszym mieście początek liturgii o godzinie 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej.

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary. Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie wszystkim nam błogosławi.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;