• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gałązkami palmowymi pozdrawiamy Chrystusa, jako naszego Pana i Króla.

Po każdej Mszy św. w Domu Parafialnym możemy nabyć paschaliki na stół wielkanocny i procesję rezurekcyjną. O 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża św.

Polecamy świąteczną prasę katolicką.

Jutro o 16.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie ASH NSPJ i Rycerstwa Niepokalanej. O 17.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Arcybractwo.

W środę od 16.30 czynna jest poradnia prawna. Chętni do skorzystania zgłaszają się wcześnie w kancelarii, osobiście lub telefonicznie.

O 19.00 spotkanie mężczyzn św. Józefa.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek, wtorek i środę, w godz. 9.00-10.00 i po wieczornej Mszy św. do godz. 19.00. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria nie urzęduje.

W Wielki Czwartek nie ma porannych Mszy św. ani innych nabożeństw. Natomiast o godz. 10.00 w Katedrze kapłani uczestniczą we Mszy św. Krzyżma św. z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po niej rozpoczyna się adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Adorację zakończy o 21.00 Apel Jasnogórski. Modlitwę poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Rano o 8.15 Jutrznia z Godziną Czytań. O 9.00 Droga Krzyżowa dla Dzieci. Od 9.00 odwiedzamy chorych z Komunią św. i Sakramentem Pokuty. Chorych prosimy zgłosić najpóźniej do czwartku w zakrystii lub kancelarii, zaznaczając, czy będzie spowiedź, czy tylko udzieleni Komunii św. Tam gdzie będzie spowiedź i Komunia św. tam pójdą kapłani, tam gdzie tylko Komunia św., tam pójdą szafarze Eucharystii. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O 15.30 Droga Krzyżowa. O 16.00 rozpoczniemy Liturgię Męki i Śmierci Pana Jezusa - z odczytaniem Pasji, adoracją Krzyża, Komunią św. i otwarciem Grobu Pańskiego około 17.30.

Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale i rozpoczniemy adorację Grobu Pańskiego

Prosimy strażaków o honorową asystę przy Bożym Grobie. Prosimy, aby na czas warty strażacy zorganizowali swoje zaplecze w Domu Parafialnym. Spowiedź św. po ceremoniach Wielkopiątkowych będzie udzielana w kaplicy Domu Parafialnego.

W Wielką Sobotę o 8.15 Jutrznia z Godziną Czytań. Od 9.00 do 17.00 co godzinę święcimy pokarmy wielkanocne i adorujemy Grób Pański. Do specjalnie przygotowanych koszy będzie można złożyć dar pokarmów na stół wielkanocny dla ubogich - akcja będzie trwała do godz. 15.00. Produkty będą dostarczane przez Caritas potrzebującym. Prosimy o pomoc w transporcie żywności tych parafian, którzy mogą użyczyć w tym celu swój czas i samochód - wystarczy zgłosić się w sobotę do Domu Parafialnego. Po poświęceniu pokarmów w Domu Parafialnym można będzie nabyć prasę katolicką.

O 19.00 rozpoczyna się liturgia Wigilii Paschalnej, zakończona procesją rezurekcyjną.

Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O 12.00 Msza św. chrzcielna, o 17.15 Nieszpory Wielkanocne. W niedzielę wielkanocną składkę złożymy na fundusz inwestycyjny parafii. Gromadzimy środki na renowację elewacji zewnętrznej kościoła. Już niebawem rozpoczną się prace na południową częścią elewacji kościoła. Możemy też składać ofiary w kancelarii lub przelewem bankowym na specjalne konto. Blankiety bankowe wystawione są z tyłu kościoła. Wdzięczni jesteśmy za każdą ofiarę.

Serdecznie zapraszamy na Koncert Wielkanocny, który odbędzie się 27 kwietnia, w sobotę, w naszym kościele. Na organach zagra Mariola Brzoska a na trąbce Dariusz Tkaczyk.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;