• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, kończące obchody Triduum Paschalnego.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Uczestniczymy w Mszach św. w porządku świątecznym. O 17.30 Nieszpory Wielkanocne. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na uczelnie katolickie KUL i Uniwersytet Papieski JPII.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie i żadne inne obchody nie mogą ich zasłaniać.

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Nowennę odprawiamy dziś i jutro w czasie Nieszporów, od wtorku wielkanocnego do soboty, o godz. 15.00, w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

We wtorek, 23 kwietnia modlimy się z okazji imienin za księży wikariuszy Wojciecha Jędrzejczyka i Wojciecha Pala. Liturgiczny obchód uroczystości św. Wojciecha, z racji oktawy wielkanocnej, obchodzimy w tym roku dopiero we wtorek 30 kwietnia.

W środę o 17.00 rozpoczyna modlitewne czuwanie Wspólnota Królowej Pokoju, a o 19.00, spotykają się Mężczyźni św. Józefa.

W czwartek, po Mszy św. wieczornej ks. Tomasz zaprasza na adorację z rozważaniem słowa Bożego.

W piątek 26 kwietnia w naszej parafii przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Nasz kościół został konsekrowany właśnie 26 kwietnia 1964 r. Dziękujmy Bogu za wszystkich budowniczych i tych, którzy obecnie dbają o naszą świątynię.

Serdecznie zapraszamy na Koncert Wielkanocny w ramach III Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 27 kwietnia o godz. 19.00 w naszym kościele. Na organach zagra Mariola Brzoska a na trąbce Dariusz Tkaczyk. Szczegóły na plakatach i w internecie. Próba kandydatów do bierzmowania - również w sobotę o godz. 16.45 w kościele. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w maju – w sobotę o 19.00 w domu parafialnym.

Za tydzień 2 niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest to również święto patronalne Caritas.

Przy wyjściach z kościoła wolontariusze będą też kwestować na działalność ewangelizacyjną prowadzoną przez Radio Anioł Beskidów, które ma swoją siedzibę w naszym Domu Parafialnym. O 17.30 uroczyste Nieszpory ku czci Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 12.00 w kaplicy Pod Lipką na Podlesiu. Zapraszamy okolicznych mieszkańców.

Wyjazd na wycieczko-pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i w Bieszczady – w przyszłą środę – 1 maja o godz. 6.00 z Pl. Niemczyka. Więcej informacji – u ks. Piotra B.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali kościół na Święta, przystrajali Ciemnicę i Boży Grób, sprzątali, przygotowywali liturgię świąteczną. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na odnowienie elewacji kościoła. Na ten cel możemy też składać ofiary w kancelarii lub przelewem bankowym na specjalne konto. Blankiety bankowe wystawione są z tyłu kościoła.

Drodzy Parafianie, mili Goście: Raz jeszcze z całego serca życzymy: Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie radością, nadzieją i sensem Waszego Życia. Niech Was strzeże i wszystkim błogosławi. Niech błogosławi naszej Ojczyźnie.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;