• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś w 2 niedzielę wielkanocną, czyli Niedzielę Miłosierdzia, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. O 17.30 uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Przy wyjściach z kościoła wolontariusze kwestują na działalność ewangelizacyjną prowadzoną przez Radio Anioł Beskidów, które ma swoją siedzibę w naszym Domu Parafialnym.

W poniedziałek, 29 kwietnia,  przypada  święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. W tym dniu obchodzimy Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

Od 17.00 będzie okazja do Spowiedzi św. dla przygotowujących się do bierzmowania, ich rodziców i świadków oraz próba liturgiczna w kościele po 18,30. O 18,45 Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza do Domu Parafialnego na spotkanie modlitewne z uwielbieniem oraz rozważaniem Słowa Bożego. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

We wtorek, 30  kwietnia, w tym roku obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 17.00 ksiądz biskup ordynariusz Roman Pindel udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na tę uroczystość i przypominamy, że Msza św. wieczorna rozpocznie się godzinę wcześniej niż zwykle, tj. o 17.00.

W tym dniu z bazyliki hałcnowskiej wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do Łagiewnik. Pielgrzymka rozpoczyna się Mszą św. o godz. 12.00, zakończenie w łagiewnickim sanktuarium w piątek 3 maja o 15.00.

W środę, 1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Rozpoczyna się miesiąc pobożności maryjnej. Nabożeństwa majowe ze śpiewaną Litanią Loretańską pod przewodnictwem kapłana odprawiać będziemy codziennie - w dni powszedni i w niedziele - o godz. 17.30. Grupy prowadzące różaniec przed wieczorną Mszą św. prosimy o rozpoczynanie modlitwy już o godz. 17.00. W maju Koronkę do Bożego Miłosierdzia włączymy do nabożeństw majowych o 17.30.

O godz. 6.00 w środę z Pl. Niemczyka wyrusza autokarowa pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej iw Bieszcady – więcej informacji u ks. Piotra B.

W czwartek , 2 maja obchodzimy wspomnienie św. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Od 17.00 Godzina Święta z okazją do spowiedzi św. O g. 18.45 – adoracja z rozważaniem słowa Bożego.

W piątek, 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. O 10.30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i strażaków przed ich patronalnym świętem św. Floriana. Serdecznie zapraszamy. Z racji uroczystości nie ma postu piątkowego.

W sobotę, 4 maja - wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków i hutników.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej, ale prosimy także o nowe powołania do służby w kościele.

W sobotę od 8.00 rozpoczynamy pierwszosobotnie czuwanie przy Niepokalanym Sercu NMP. Wspólny śpiew Godzinek, Msza św. wotywna w intencji Róż Różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej, wynagradzający Różaniec, uczczenie relikwii Dzieci Fatimskich, indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy. Po nabożeństwie w Domu Parafialnym comiesięczne spotkanie zelatorów Róż Różańcowych.

W przyszłą niedzielę, w pierwszą niedzielę miesiąca odbędzie się kwesta Caritasu na pomoc dla szczególnie jej potrzebujących -  samotnych, starszych, chorych, z niskimi świadczeniami rentowymi.

O 10.30 uroczysty obchód  rocznicy I Komunii świętej.  O 12.00 Msza św. chrzcielna.

W przyszłą niedzielę z racji 3 niedzieli wielkanocnej, obchodzimy niedzielę biblijną.

Bezpośrednio w kościele można nabyć Gościa Niedzielnego i inne tytuły prasy katolickiej - zachęcamy do jej lektury; stanowi ona część katechezy Kościoła i może służyć uświęceniu Dnia Pańskiego.

Bóg zapłać za ofiary i wszelką życzliwość. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie radością, nadzieją i sensem Naszego Życia. Niech nas strzeże i błogosławi nas i naszą Ojczyznę.

 

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;