• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś 4. Niedziela Wielkanocna, obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. To dzień szczególnej modlitwyo nowe powołania w Kościele oraz za przygotowujących się do kapłaństwa. Modlimy się za kleryków z naszej parafii, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne spośród nas.

Dziś w naszym kościele odbywa się Uroczystość I Komunii św. Za dzieci pierwszokomunijne, ich rodziców i ich bliskich modlimy się w czasie Mszy św. o 10.30. Dzieci komunijne mają swoją majówkę po południu o 15.00. Pielgrzymka dzieci I komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w czwartek, 16 maja., Wyjazd o 7.30.

O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne z Nabożeństwem majowym i Koronką.

Nabożeństwo majowe ze śpiewaną Litanią Loretańską pod przewodnictwem kapłana odprawiamy codziennie - w dni powszedni i w niedziele - o godz. 17.30. Grupy prowadzące różaniec przed wieczorną Mszą św. w tygodniu prosimy o rozpoczynanie modlitwy już o godz. 17.00.

We wtorek, 14 maja przypada święto św. Macieja apostoła. Po Mszy św. wieczornej comiesięczne spotkanie Akcji Katolickiej.

W środę (3 środa miesiąca), po Mszy św. o 8.15, spotkanie Koła Przyjaciół RM.

W czwartek. 16 maja, przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

O 18.45 ks. Tomasz zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej i Rycerstwa Niepokalanej w piątek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. W piątek, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Czuwanie ku czci Chrystusa Króla Miłosierdzia – rano o 8.15 i po południu od 17.00. Razem z Arcybractwem Straży Honorowej NSPJ odmówimy różaniec i oddamy cześć relikwiom św. Ojca Pio i św. Faustyny. Następnie odśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w czasie której oddamy cześć relikwiom Krzyża Św. O 18.00 Msza św. po której odprawimy Nabożeństwo Drogi Światła i odnowimy akt oddania Chrystusowi Królowi. Na czuwanie prosimy przynieść świece. O 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Kręgu biblijnego.

W sobotę mają swoje spotkania ministranci i Dzieci Maryi, a o 11.00 próba chóru.

W przyszłą niedziele składka na fundusz inwestycyjny parafii. Gromadzimy środki na renowację elewacji zewnętrznej kościoła i dwa nowe witraże. Jeden z witraży ma już swego sponsora – to pewna rodzina z naszej parafii.  A może i drugim ktoś chciałby się zaopiekować?  Prace na kościele już  trwają. Ilekroć widzimy pracujących, polecajmy ich bezpieczeństwo Bożej Opatrzności. Na renowację możemy też składać ofiary w kancelarii lub przelewem bankowym na specjalne konto. Blankiety bankowe wystawione są z tyłu kościoła. Wdzięczni jesteśmy za każdą ofiarę.

Wyjazd młodzieży na Lednicę odbędzie się z 1 na 2 czerwca (koło północy). Zapisy oraz więcej informacji u ks. Piotra Hutnickiego i w kancelarii parafialnej.

Zapraszamy już teraz na pielgrzymkę diecezjalną do Koszyc w dniu 12.10.2019 r. Pielgrzymkę organizuje Kuria Diecezjalna (autobusy, przewodników/pilotów, program). Koszt 110 zł plus pakiet pielgrzyma (ok. 10 zł.). Przy zapisach w kancelarii parafialnej należy pobrać dane do ubezpieczenia (zgodnie z załączaną listą) oraz zaliczkę w wysokości 40 zł.

W kościele możemy nabyć Gościa Niedzielnego i inne tytuły prasy katolickiej - zachęcamy do jej lektury; stanowi ona część katechezy Kościoła i może służyć uświęceniu Dnia Pańskiego.

Serdecznie zapraszamy na koncert kameralny, który odbędzie się 18 maja, w sobotę o godz.19.00 w naszym kościele. Wystąpią: Renata Drozd-sopran, Zuzanna Bator-organy. Szczegóły na plakatach i w internecie.

 Bóg zapłać za ofiary i wszelką życzliwość. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie radością, nadzieją i sensem Naszego Życia. Niech nas strzeże i błogosławi nas i naszą Ojczyznę.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;