• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś przypada 6 niedziela wielkanocna. Modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta. Dziś także uczestniczymy w wyborach, oddając głos na osobę, którą w sumieniu wybraliśmy jako swego kandydata.

O 17.30 zapraszamy na Nieszpory wielkanocne, połączone z nabożeństwem majowym. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze kwestują na wsparcie działalności ewangelizacyjnej radia „Anioł Beskidów”. Jego studio mieści się w Domu Parafialnym, a nabożeństwa transmitowane są z naszego kościoła.

Nabożeństwo majowe ze śpiewaną Litanią Loretańską pod przewodnictwem kapłana odprawiamy codziennie - w dni powszedni i w niedziele - o godz. 17.30. Od pierwszego czerwca śpiewamy Litanię do NSPJ. W czasie nabożeństw odmawiamy też koronkę do Bożego Miłosierdzia. Grupy prowadzące różaniec przed wieczorną Mszą św. w tygodniu prosimy o rozpoczynanie modlitwy już o godz. 17.00.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, noszą też nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. W te dni szczególnie serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. O 17.30 przy śpiewie Litanii Loretańskiej udamy się pod krzyż misyjny. Pod krzyżem odprawimy stosowne modlitwy
i z modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia powrócimy do kościoła na błogosławieństwo.

Liturgiczne obchody tygodnia:

W środę,  29 maja wspominamy św. Urszulę Ledóchowską;

W czwartek,  30 maja wspominamy św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji. O 18.45 ks. Tomasz zaprasza na adorację z rozważaniem Słowa Bożego.

W piątek, 31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe. W Hałcnowie, od 18.00 kolejne comiesięczne czuwanie modlitewne. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O 19.00 w domu parafialnym, zapraszamy do Kręgu Biblijnego. 

W sobotę, 1 czerwca obchodzimy wspomnienie św. Justyna. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Od 8.00 oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP, odprawiając nabożeństwo wynagradzające. Na zakończenie zebranie delatorów Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po każdej Mszy św. caritas parafii kwestuje na pomoc dla potrzebujących  naszej pomocy. W Skoczowie odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę.

W kościele można nabyć Gościa Niedzielnego i inne tytuły prasy katolickiej - zachęcamy do jej lektury; stanowi ona część katechezy Kościoła i może służyć uświęceniu Dnia Pańskiego.

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary .Niech Zmartwychwstały Chrystus, w Niebo Wstępujący, w Mocy Ducha Świętego wszystkim nam błogosławi.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;