• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Od 9.00 – 13.00, przy naszym kościele trwa akcja krwiodawstwa. Organizatorzy apelują o udział, bowiem odczuwa się dotkliwy brak krwi dla ofiar wypadków i chorych oczekujących na operacje. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku 18 – 65 lat.

Na nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o 17.30. W dni powszednie o 17.00 odmawiamy Różaniec. W ramach nabożeństw od soboty trwa nowenna przed uroczystością narodzin św. Jana Chrzciciela.

W poniedziałek, 17 czerwca, wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego. O 17.00 zapraszamy do Domu Parafialnego na ostatnie przed wakacjami spotkanie Rycerstwa Niepokalanej i Straży Honorowej. Bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej, Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza do kościoła na spotkanie modlitewne z uwielbieniem oraz rozważaniem Słowa Bożego. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

W środę przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę św. dziękczynną o 8.15.

Po Mszy św. o 8,15 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

O 10.00 Msza św. na zakończenie roku dla Przedszkola Katolickiego. Przedszkole katolickie, działające m.in. w naszym domu katechetycznym, prowadzi zapisy dzieci wieku 2,5 – 6 lat na kolejny rok szkolny. Więcej  informacji na ulotkach przy stoisku z prasą.

W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Sumie o godz. 10:30 wyruszy procesja. Pójdziemy zwykłą trasą. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: przy Domu Katechetycznym - ministrantów, lektorów, dzieci i młodzież; przy bloku ul. Komorowickiej - mieszkańców Osiedla, przy posesji państwa Kapsów na ul. Olimpijskiej - Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i Rycerstwo Niepokalanej; przy Domu Pomocy Społecznej - Caritas Parafialną. Prosimy o udekorowanie domów i okien na trasie emblematami religijnymi. Do udziału w procesji zapraszamy rodziny i poczty sztandarowe. Prosimy dziewczynki - ubrane na biało - o sypanie kwiatów; właścicieli ogródków prosimy o dostarczenie kwiatów do sypania w Boże Ciało i przez całą oktawę. Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i zabezpieczenie drogi. Po zakończeniu procesji - około godz. 12.00 - Msza św. O 17.30 zapraszamy na Nieszpory z procesją Eucharystyczną. W kolejne dni oktawy Bożego Ciała o 17.30 odprawiamy Nabożeństwa czerwcowe z procesją.

W piątek  wspominamy św. Alojzego Gonzagę, zakonnika. Ks. Tomasz zaprasza na Krąg Biblijny o 19.00 w domu parafialnym.

W sobotę obchodzimy Wigilię Odpustu Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O 10.00 Msza św. odpustowa dla chorych. W programie spotkania: od 9.30 możliwość przystąpienia do Spowiedzi św., o godz. 10.00 Msza św. z namaszczeniem chorych. Po niej spotkanie przy stole w atrium Domu Parafialnego. Prosimy rodziny i sąsiadów osób starszych i chorych o pomoc w dowiezieniu ich na spotkanie odpustowe.

Od 17.00 okazja do spowiedzi dla wszystkich wiernych - gorąco zachęcamy do przyjęcia daru odpustu, który możemy ofiarować za nas samych lub za naszych bliskich zmarłych. By owocnie przyjąć ten dar trzeba być w stanie łaski uświęcającej, w sobotę wieczorem lub w niedzielę przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

Serdecznie zapraszamy na koncert kameralny, który odbędzie się w przyszłą sobotę 22 czerwca o godz. 19.00 w naszym kościele. na organach zagra Dariusz Hajdukiewicz a na wiolonczeli Krzysztof Sokołowski. Szczegóły na plakatach i w internecie.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Odpust Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w zwykłym porządku. Sumę odprawimy wyjątkowo o godz. 12.00. Zakończy ją procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Będziemy świętować 50 lecie ślubów zakonnych siostry Marii Inviolaty Moś – przełożonej w naszym komorowickim klasztorze, a także 25 lecie kapłaństwa ks. dra Sławomira Zawady, który wygłosi kazania i odprawi Sumę.

Przy wyjściu z kościoła wolontariusze będą kwestować na wsparcie działalności ewangelizacyjnej radia „Anioł Beskidów”. Jego studio mieści się w Domu Parafialnym, a nabożeństwa transmitowane są z naszego kościoła.

Koło przyjaciół RM organizuje wyjazd na 28 pielgrzymkę RM w Częstochowie w niedzielę 14 lipca. Zapisy w domu parafialnym w niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych i w tygodniu po Mszy św. o 8.15.

W kościele można nabyć Gościa Niedzielnego i inne tytuły prasy katolickiej - zachęcamy do lektury.

Bóg zapłać za ofiary i wszelką życzliwość.

Niech Chrystus Pan Zbawiciel wszystkim nam błogosławi.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;