• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś po południu o 17.30 zapraszamy na Nieszpory z Koronką do Bożego Miłosierdzia i Msze św. o godz. 18.00 i 20.00.

W dni powszednie o 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 odmawiamy Różaniec.

We wtorek, 13 sierpnia, sąsiednia archidiecezja krakowska oddaje cześć Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej.

W środę, 14 sierpnia, Ksiądz Biskup zaprasza do obozu koncentracyjnego Auschwitz

„Drodzy Diecezjanie, serdecznie zapraszam na uroczystości ku czci naszego głównego Patrona Diecezji, św. Maksymiliana. Odbędą się one w Oświęcimiu, 14 sierpnia 2019 roku.

Uroczystości rozpoczną się w kościele św. Maksymiliana o godzinie 8:30, skąd wyruszy procesja do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Podobne nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Maksymiliana zostanie odprawione o godzinie 8:00 w kościele Franciszkanów w Harmężach, po którym również wyruszy procesja do Auschwitz.

Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będzie celebrowana o godzinie 10:30 przy Bloku 11, na terenie KL Auschwitz.

Zapraszam i błogosławię Pielgrzymom.”

W czwartek, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane. Msze św. odprawiane będą tak, jak w wakacyjne niedziele: o 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.00. O 17.30 Nieszpory uroczystości Wniebowzięcia z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Na początku każdej Mszy św. święcimy zioła i wianki.

W piątek, 16 sierpnia z racji trzeciego piątku czcimy w tym dniu Boże Miłosierdzie, zapraszamy na nabożeństwa o 8.15 i 17.00.

W sobotę, 17 sierpnia wspominamy św. Jacka. Pamiętamy w modlitwie o ks. Jacku Pędziwiatrze, który przez wiele lat wiernie służył w naszej parafii i radiu diecezjalnym.

W przyszłą niedzielę, w czasie sumy parafialnej pożegnamy ks. Piotra Borgosza, który po latach owocnej posługi wikariuszowskiej, został mianowany administratorem parafii Odkupiciela Człowieka na Osiedlu Karpackim.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca podczas składki złożymy ofiary na fundusz inwestycyjny parafii. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tę składkę, która jest wyrazem Waszej troski o powierzoną nam świątynię. Polecamy też wpłaty indywidualne na konto bankowe - na remont elewacji, tym wszystkim, którzy mogliby to uczynić bez uszczerbku na budżecie domowym.

W kościele można nabyć Gościa Niedzielnego, Niedzielę i inne tytuły prasy katolickiej - zachęcamy do lektury.

W dalszym ciągu zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe, w dniach 10-24 lutego przyszłego roku. W programie wyjazdu także zwiedzanie innych miejsc kultu, zabytków historii Meksyku oraz trzydniowy wypoczynek nad Oceanem Spokojnym. Szczegółowy program pielgrzymki na afiszach w gablocie ogłoszeń, w kancelarii parafialnej oraz u duchowego przewodnika pielgrzymki - ks. Jacka Pędziwiatra. Pozostało jeszcze kilka ostatnich, wolnych miejsc.

Niech Chrystus Pan Zbawiciel wszystkim nam błogosławi.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;