• image0.jpg
 • image1.jpg
 • image2.jpg
 • image4.jpg
 • image5.jpg

Dziś po raz dziewiętnasty obchodzimy Dzień Papieski, pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Z tej okazji wysłuchaliśmy Listu Pasterskiego i zachęcamy do kwesty na fundusz stypendialny dla młodych Polaków pochodzących z uboższych rodzin, którą po każdej Mszy św. przeprowadzają członkowie Akcji Katolickiej.

Polecamy odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia - od poniedziałku do soboty, o godz. 15.00; a także wspólny Różaniec o 17.30.

Liturgiczne obchody tygodnia:

 • we wtorek, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa;
 • w środę, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
 • w czwartek, 17 października - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;

w piątek, 18 października - święto św. Łukasza, ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na poranne nabożeństwo do Chrystusa Króla Miłosierdzia. O 8.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 8.15 Msza św. o Bożym Miłosierdziu w intencjach ASH NSPJ.  Później przed Najświętszym Sakramentem różaniec wynagradzający;

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:

 • W środę po Mszy św. 8.15 spotkanie Koła Przyjaciół RM.
 • W czwartek, o 18.45, w kościele, adoracja z rozważaniem słowa Bożego.
 • W piątek o 19.00, w Domu Parafialnym - Krąg Biblijny ks. Tomasza oraz spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych SP.
 • W sobotę mają spotkania: o 9.00 ministranci, o 10.00 Dzieci Maryi, o 11.00 chór „Trisagion”.

W przyszłą niedzielę (3 niedziela miesiąca), składka na fundusz inwestycyjny, który obecnie przeznaczony jest na finansowanie częściowej wymiany, całkowitej renowacji i malowania ostatniej już części elewacji zewnętrznej kościoła. Od wiosny rozpoczniemy prace nad częścią elewacji od strony cmentarza. Zbieramy też środki na remont kotłowni kościoła i instalacji przeciwpożarowej w naszej świątyni. Za każdą ofiarę jesteśmy bardzo wdzięczni.

W przyszłą niedzielę Msza św. za parafian o 10.30 zostanie odprawiona w Kaplicy Pod Lipką. Zachęcamy mieszkańców Podlesia do udziału w niej.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy już wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych. Ze stolika pod chórem można zabrać karteczki do wypisania imion zmarłych.

Prosimy o sprawdzenie aktualnych opłat za miejsca grobowe na naszym cmentarzu. W tym roku kończy się ważność opłat dla kolejnych 200 grobów. Stan opłat grobowych można sprawdzić na stronie internetowej lub w kancelarii.

Polecamy lekturę prasy katolickiej, do nabycia w kościele, na stoisku z prasą.

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary. Niech Bóg błogosławi nam i całej naszej ojczyźnie.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;