• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś w kościołach, których data poświęcenia nie jest znana obchodzona jest uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. My znamy datę poświęcenia naszego kościoła. To 26 dzień kwietnia i wtedy obchodzimy tę uroczystość.

O 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe i tak codziennie do końca października, a w listopadzie o tej samej godzinie różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach.

Jutro przypada święto świętych apostołów Szymona i Tadeusza. Modlimy się za księdza biskupa seniora Tadeusza Rakoczego, naszego proboszcza Tadeusza, a wszystkim Szymonom i Tadeuszom składamy najlepsze życzenia.

W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych przed Mszami św. porannymi i po południu od 17.00.

  Wypominki zmarłych - jednorazowe i roczne - przyjmujemy w kancelarii parafialnej w następujących terminach:

- dziś po każdej Mszy św. przed południem; w poniedziałek, wtorek, środę i w czwartek w godz. 9.00-12.00 oraz 17.00-17.30 i po wieczornych Mszach św.

- w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny po każdej Mszy św.

31 października i 1 listopada wypominki przyjmujemy także w kaplicy cmentarnej do godz. 15.00.

W piątek, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. O 15.00 uroczyste Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarz. Po procesji o godz. 16.30 Msza św. w kościele, o 17.30 nabożeństwo wypominkowe i Msza św. wieczorna o 18.00

W sobotę obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.. Modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata, aby łaskawy Bóg zechciał obdarować ich wiecznością. Msze św. w Dzień Zaduszny o 6.30; 8.15 - Msza św. radiowa; o 10.00 w kaplicy cmentarnej; po południu o 16.30 i wieczorem o 18.00. Wyjątkowo w sobotę, a nie w pierwszy piątek, od 9.00 odwiedzamy chorych, których należy zgłosić do piątku w zakrystii.

W sobotę o 17.00, katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić swe dzieci w miesiącu listopadzie.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać 1 listopada od południa oraz 2 listopada pobożnie nawiedzając kościół, odmawiając przy tym Ojcze nasz i Wierzę, dowolną modlitwę za Ojca Świętego. Trzeba przyjąć Komunię św. i być wolnym od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Również do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za dusze czyśćcu cierpiące przez nawiedzenie cmentarza, połączone z modlitwą za zmarłych przy zachowaniu stanu łaski uświęcającej i wolności od przywiązania do grzechu. Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden w ciągu dnia. Przy niespełnieniu wszystkich warunków poprzez modlitwę na cmentarzu można uzyskać cząstkowy odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących.

W przyszłą niedzielę Caritas będzie kwestował na pomoc dla osób szczególnie jej potrzebujących, zwłaszcza na opłacenie lekarstw dla najuboższych. O 12.00 Msza św. chrzcielna.

Gorąco apelujemy o segregowanie śmieci na cmentarzu. W listopadzie będą dwa kontenery na szkło, dwa na plastik i metale i dwa na pozostałe odpady i tego się trzymajmy. Wszystkie będą ustawione od strony kościoła, bowiem Spółdzielnia Mieszkaniowa skutecznie zagrodziła dojazd do cmentarza. Prosimy także o uzupełnienie opłat cmentarnych. Miejsca nieopłacone będą wykorzystywane do kolejnych pochówków, zgodnie z obowiązującym prawem cmentarnym.

Polecamy lekturę prasy katolickiej - nabywamy ją w kościele. Korzystajmy z tego ułatwienia.

Bóg zapłać za ofiary, modlitwy i wszelką życzliwość. Niech miłosierny Bóg udziela Wam swego hojnego błogosławieństwa.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;