• image0.jpg
 • image1.jpg
 • image2.jpg
 • image4.jpg
 • image5.jpg

Dziś pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy czas świętego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia oraz radosnego wyglądania na moment Jego powtórnego przyjścia. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe. Po każdej Mszy św. Domu parafialnym można nabyć poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla chorych dzieci z naszej parafii. Także Dzieci Maryi dziś prowadzą przedświąteczny kiermasz i serdecznie zapraszają.

Po każdej Mszy św. Caritas kwestuje na pomoc dla szczególnie jej potrzebujących - samotnych, starszych z niskimi emeryturami a z dużymi wydatkami na lekarstwa.

Zapraszamy na Roraty - w dni powszednie: dorosłych o 8.15, dzieci o 18.00. Dorosłych prosimy - jak co roku - o troskę o koszyk z nagrodami dla dzieci. Prosimy też, by wieczorny różaniec rozpoczynać o 17.20. 10 minut przed rozpoczęciem rorat, chcemy jeszcze z dziećmi pośpiewać i przygotować liturgię.

Zapraszamy na spotkania:

 • - W poniedziałek po Mszy św. o 8.15 Caritas parafii.
 • - W piątek - spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej i Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ o godz. 16:30 w Domu Parafialnym.
 • - W sobotę na Mszy św. wieczornej spotykają się dzieci I-szo komunijne i Dzieci Maryi z rodzicami. Odbędzie się poświęcenie medalików dla Dzieci Maryi i książeczek do nabożeństwa dla dzieci komunijnych. Po Mszy św. w domu parafialnym spotkanie Dzieci Maryi i ich rodziców. 

Liturgiczne obchody tygodnia;

 • - we wtorek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego;
 • - w środę, 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary, patronki górników. O 10.00 specjalna Msza św. w int. górników, ich rodzin oraz górników poległych i zmarłych; zapraszamy do udziału wszystkie rodziny górnicze;
 • - w piątek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja,
 • - w sobotę, 7 grudnia - wspomnienie św. Ambrożego.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe, liczne i godne powołania do służby w Kościele. Od 17.00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi św. W czwartek nie będzie adoracji o godzinie 18.15.

W piątek spowiadamy przed Mszami św. porannymi i po południu od 16.30. O 16.30 pierwszo piątkowe roraty do wszystkich dzieci z niespodzianką. Od 9.00 odwiedzamy chorych – prosimy o zgłoszenie chorych do czwartku w zakrystii.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. O 8.00 Godzinki, o 8.15 Msza św. wynagradzająca z Różańcem fatimskim. Na zakończenie zebranie delatorów Róż Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę, w 2 niedzielę adwentu, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na sumę zapraszamy poczty sztandarowe Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a także członków Róż i Rycerstwa w chustach brackich.

W przyszłą niedzielę w domu parafialnym po Mszach św. do południowych odbędzie się kiermasz świąteczny Gimnazjum w ramach akcji Pola nadziei na rzecz bielskiego Hospicjum św. Jana Pawła II. Również Koło Rękodzieła Artystycznego organizuje od 7.00 – 13.00 w atrium Domu Parafialnego kiermasz prac tematycznie związanych z Bożym Narodzeniem.

Po każdej Mszy św. odbywać się będzie kwesta na wsparcie Kościołów na Wschodzie.

Polecamy lekturę prasy katolickiej, którą nabywamy po każdej niedzielnej Mszy św. w kościele.

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary.

Serdecznie dziękujemy państwu  Dziędzielom za kolejny – już 28 -  piękny wieniec adwentowy.

Niech Bóg Miłosierny błogosławi nam i całej naszej Ojczyźnie.

Błogosławionego adwentu.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;