• image0.jpg
 • image1.jpg
 • image2.jpg
 • image4.jpg
 • image5.jpg

Dziś druga niedziela Adwentu i uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na sumę zapraszamy poczty sztandarowe Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a także członków Róż i Rycerstwa w chustach brackich.

O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory Maryjne w Adwencie. Dziś w domu parafialnym po Mszach św. do południowych odbywa się kiermasz świąteczny w ramach akcji Pola nadziei na rzecz bielskiego Hospicjum Jana Pawła II. Również trwa wystawa rękodzielnictwa świątecznego, przygotowana przez Koło Rękodzieła Artystycznego, z możliwością nabycia wystawianych dzieł.

W dalszym ciągu w domu parafialnym są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - jako światło miłosierdzia, które zapalamy na każdych roratach, stole wigilijnym i pasterce bożonarodzeniowej.

Dziś także po każdej Mszy Caritas kwestuje na pomoc dla Kościołów na Wschodzie. Polecamy tę kwestę.

 A na Roraty zapraszamy - w dni powszednie: dorosłych o 8.15, dzieci o 18.00. Dzieci niech przychodzą z lampionami, a dorośli ze świecami wigilijnej pomocy, by zapalać je na początku Mszy św. roratnich. Dorosłych prosimy - jak co roku - o troskę o koszyk z nagrodami dla dzieci. Prosimy też, by wieczorny różaniec rozpoczynać o 17.20. 10 minut przed rozpoczęciem rorat, chcemy jeszcze z dziećmi pośpiewać i przygotować liturgię.

Zapraszamy na spotkania:

 • -wtorkowe spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w przyszłym tygodniu;
 • - w środę o 19.00 w domu parafialnym spotkanie mężczyzn św. Józefa;
 • - w czwartek, o 18.45 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Ewangelii prowadzona przez ks. Tomasza;
 • - w piątek o 19.00 - w domu parafialnym odbywa się Krąg biblijny, oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 • - w sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów i spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży;  o 10.00 - Dzieci Maryi, o 11.00 próba chóru Trisagion.

Liturgiczne obchody tygodnia;

 • - w piątek, 13 grudnia - wspomnienie św. Łucji;
 • - w sobotę , 14 grudnia - wspomnienie św. Jana od Krzyża;

W przyszłą niedzielę składka na fundusz inwestycyjny, który obecnie przeznaczany jest na finansowanie częściowej wymiany, całkowitej renowacji i malowania elewacji zewnętrznej kościoła. Od wiosny rozpoczniemy prace przy ostatniej już części elewacji , od strony cmentarza. Przygotowujemy się do remontu kotłowni kościoła i budowy instalacji przeciwpożarowych w naszym kościele.  Ofiary można także składać w kancelarii parafialnej jak również przekazem pocztowym i przelewem bankowym - formularze można zabrać ze stolika pod chórem. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać

Prasę katolicką nabywamy w kościele, jest przygotowane na specjalnym stoliku. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę i liczne miesięczniki.

Ogłoszenia przedświąteczne:

 1. Sobota - 21 grudnia – będzie dniem spowiedzi świątecznej dla całej parafii. Spowiadamy przed Mszami św. o 6.30 i 8.15; a następnie od 9.00 - 12.30 oraz od 14.30 - 18.00 . Korzystajmy z tego czasu łaski.
 2. W Wigilię  pojedziemy z Komunią św. do chorych, od godz. 9.00. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii. O 15.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych, którzy w tym roku po raz pierwszy nie zasiądą z nami do wigilijnego stołu. Zmarłych do tej modlitwy należy wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Idąc za wzorem ostatnich papieży, odprawimy w naszym kościele Pasterkę - w łączności z Rzymem i całym Kościołem Powszechnym - już o godz. 22.00  O północy będzie Pasterka w Kapliczce Pod Lipką .
 4. Chrzty dzieci odprawimy w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 12.00. Dzieci należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu – od poniedziałku 9.grudnia do piątku 13 grudnia

Kancelaria Parafialna RANO od 9.00 nie urzęduje

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary. Niech Bóg Miłosierny błogosławi nam i całej naszej Ojczyźnie. Błogosławionego adwentu.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;