• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś trzecia niedziela Adwentu. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe. W dalszym ciągu w domu parafialnym są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - jako światło miłosierdzia, które zapalamy na każdych roratach, stole wigilijnym i pasterce bożonarodzeniowej.

A na Roraty zapraszamy - w dni powszednie: dorosłych o 8.15, dzieci o 18.00. Dzieci niech przychodzą z lampionami, a dorośli ze świecami wigilijnej pomocy, by zapalać je na początku Mszy św. roratnich. Dorosłych prosimy - jak co roku - o troskę o koszyk z nagrodami dla dzieci. Prosimy też, by wieczorny różaniec rozpoczynać
o 17.20.

W poniedziałek, o godzinie 18:45, Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza do domu parafialnego na spotkanie modlitewne z uwielbieniem oraz rozważaniem Słowa Bożego. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się zaległe spotkanie Akcji Katolickiej.

W środę po Mszy św. o 8.15, spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Od 17.00 w kościele trwa czuwanie modlitewne Wspólnoty Królowej Pokoju.

Poradnia prawna urzęduje w środę od godz. 16.30. Osoby, które chcą skorzystać z porady prawnej proszone są o wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej. O 19.00 w domu parafialnym mają spotkanie Mężczyźni św. Józefa.

W czwartek o 18.45 adoracja prowadzona przez ks. Tomasza.

W piątek czcimy Miłosierdzie Boże, z racji III piątku miesiąca. O 8.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. w intencjach ASHN NSPJ i Różaniec wynagradzający.

O 19.00 w domu parafialnym Krąg Biblijny i spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Najbliższa sobota - 21 grudnia - jest dniem spowiedzi świątecznej dla całej parafii. Spowiadamy przed Mszami św. o 6.30 i 8.15; a następnie od 9.00 - 12.30 oraz od 14.30 - 18.00. Korzystajmy z tego czasu łaski. Dobre Święta to trwanie w łasce uświęcającej i przyjęcie tego największego daru jaki jest Pan Jezus obecny w Eucharystii.

Dyżury w konfesjonałach będą jeszcze w 4 niedzielę adwentu przed Mszami świętymi,

W sobotę z racji całodziennej spowiedzi, kancelaria parafialna nie urzęduje.

Prasę katolicką nabywamy w kościele, jest przygotowane na specjalnym stoliku. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę i liczne miesięczniki.

W Domu Parafialnym można kupić kalendarze ze zdjęciami naszego kościoła.

Ogłoszenia przedświąteczne:

  1. W Wigilię pojedziemy z Komunią św. do chorych, od godz. 9.00. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii. O 15.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych, którzy w tym roku po raz pierwszy nie zasiądą z nami do wigilijnego stołu. Zmarłych do tej modlitwy należy wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Idąc za wzorem ostatnich papieży, odprawimy w naszym kościele Pasterkę - w łączności z Rzymem i całym Kościołem Powszechnym - już o godz.22.00. O północy będzie Pasterka w Kapliczce Pod Lipką.
  3. Chrzty dzieci odprawimy w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 12.00. Dzieci należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary. Niech Bóg Miłosierny błogosławi nam i całej naszej Ojczyźnie.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;