• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś czwarta niedziela Adwentu. Przed każdą Mszą św. jest okazja do Spowiedzi św. W Domu parafialnym można jeszcze nabyć poświęcone wigilijne opłatki, a także świece wigilijnej pomocy dzieciom. Niech w każdym domu zapłonie tegoroczna świeca wigilijnej pomocy. Świece z lat poprzednich zapalamy na grobach naszych bliskich zmarłych.

O 17.30 zapraszamy na ostatnie Nieszpory adwentowe.

W poniedziałek Msze św. roratnie o 8.15 i wieczorem ostatnie roraty dla dzieci. Spowiedź św. w poniedziałek przed Mszami św. porannymi i dyżur w konfesjonale do godz. 10.00. Po południu spowiadamy od godz. 17.00.

We wtorek przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. O 8.15 zapraszamy na ostatnią Mszę św. roratnią. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu wigilijnego.

Od 9.00 odwiedzamy chorych z Komunią św. i Sakramentem Pokuty. Jeszcze dziś możemy zgłaszać chorych w zakrystii. Również od 9.00 do 12.00 jest jeszcze w kościele okazja do spowiedzi św. Ponieważ jednak spowiadaliśmy przez całą sobotę, przed każdą niedzielną Mszą św. i jeszcze w poniedziałek, dlatego w wigilię zapraszamy powracających na święta do domu, pracujących na delegacjach w kraju i za granicą.

Po południu o godz. 15.00 Msza św. za zmarłych w ostatnim czasie, których zabraknie po raz pierwszy przy wigilijnym stole - ich nazwiska i imiona można zgłaszać jeszcze dziś w zakrystii.

Nie będzie Mszy św. o 18.00.

O godz. 21.30 zapraszamy na Jutrznię Bożego Narodzenia.

Idąc za wzorem ostatnich papieży, Pasterkę odprawimy w naszym - w łączności z Rzymem i całym Kościołem Powszechnym - już o godz. 22.00. W ten sposób wprost od stołu rodzinnego w naszych domach przejdziemy do Stołu Eucharystycznego w kościele, a Wigilia, spożywana w gronie rodzinnym, wzorem pierwszych chrześcijan, stanie się dla nas przedsmakiem uczty Chrystusa, Słowa Wcielonego. Podczas Pasterki połamiemy się opłatkiem.

Ze względu na wcześniejszą porę Mszy św. Pasterskiej zapraszamy do udziału w niej całe rodziny, także dzieci. Przynieśmy na Pasterkę świece Wigilijnego Dzieła Pomocy, jako światło miłosierdzia, ogrzejmy ich światłem Nowo Narodzone Dziecię Jezus. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

Dodatkowa Pasterka zostanie odprawiona o północy przy kapliczce Pod Lipką na Podlesiu, w intencji opiekunów kapliczki i wszystkich, którzy się przy niej modlą . Zapraszamy.

Prasę katolicką nabywamy w kościele. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę i liczne miesięczniki.

W gablotach i na stronie internetowej zamieszczony jest plan tegorocznej Kolędy.

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary. Niech Bóg Miłosierny błogosławi nam i całej naszej Ojczyźnie.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;