• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś przypada święto Chrztu Pańskiego. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe. Dzisiejsze święto kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Ale w naszej tradycji śpiewamy kolędy, adorujemy żłóbek aż do 2 lutego – święta Matki Boskiej Gromnicznej.

Każdego dnia (od poniedziałku do soboty), o 15.00 - kto tylko może, niech wstępuje do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przed wieczorną Mszą św. modlimy się Różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Wtorkowe spotkanie Akcji Katolickiej w związku z kolędą odbędzie się w przyszły wtorek 21 stycznia.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się środę 15 stycznia po Mszy św. o 8.15.

W piątek, 17 stycznia, przypada wspomnienie św. Antoniego, opata. Modlimy się tym dniu za księdza prałata Antoniego Kulawika, który obchodzi swoje imieniny, a dzień wcześniej 80 rocznicę urodzin. W tym dniu, z racji trzeciego piątku miesiąca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy o 8.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. w intencjach ASHN NSPJ i Księdza Prałata oraz Różaniec wynagradzający.

Od soboty, 18 stycznia, w całym kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Od 9.30 rozpoczyna się spotkanie opłatkowe Kół i Biur przyjaciół Radia Maryja w naszej diecezji. Zapraszamy słuchaczy i przyjaciół tego Radia i Telewizji Trwam.

W przyszłą niedzielę przypada składka na fundusz inwestycyjny, w którym obecnie zbieramy środki na kontynuację renowacji elewacji zewnętrznej kościoła. Od wiosny rozpoczniemy prace od ostatniej już części – od strony cmentarza. Przygotowujemy się też do remontu kotłowni w kościele i instalacji przeciwpożarowej. Ofiary na prace w kościele, można też składać w kancelarii parafialnej, oraz przekazem pocztowym i przelewem bankowym - formularze można zabrać ze stolika pod chórem. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

Mamy wstępną informację, że nadeszły dary z unijną pomocą żywnościową, rozdzielaną przez Caritas. Osoby zarejestrowane w Caritasie naszej parafii, przez złożenie upoważniających skierowań z MOP-su, będą mogły odebrać paczki żywnościowe w ostatnią sobotę miesiąca, tj. 25 stycznia, od 9.00 – 11.00

Miejski Zarząd Dróg planuje zmiany w systemie miejskiej komunikacji autobusowej. W związku z tym prosi mieszkańców o uwagi, opinie i propozycje w tej sprawie. Można je zgłaszać do najbliższej środy 15 stycznia w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg przy ul. Grażyńskiego 10 lub przez stronę internetową mzd.bielsko.pl.

Nabywajmy prasę katolicką wystawioną na specjalnym stoisku w kościele pod chórem.

Program kolędy w nadchodzącym tygodniu jest następujący:

Niedziela 12 Stycznia 2020 Kolęda od godz. 14:30

1. Lipowska 98, Świerkowicka 57, Królewska za „dwupasmówką” i Mazańcowicka od 57 do ronda

2. Mazańcowicka 126A – 103

3. Mazańcowicka 100A – 59, Poligonowa 8

4. Olimpijska 35 Bloki

5. Daszyńskiego 22-87

Poniedziałek 13 Stycznia 2020 Kolęda od godz.14:30

1. Stażystów 38 A

2. Stażystów 39 (od ostatniej klatki)

3. Stażystów 39 (od pierwszej klatki)

4. Stażystów 39 A (od ostatniej klatki)

5. Stażystów 39 A (od pierwszej klatki)

Wtorek 14 Stycznia 2020 Kolęda od godz. 14:30

1. Daszyńskiego 99 A (od pierwszej klatki)

2. Daszyńskiego 99 A (od ostatniej klatki)

3. Daszyńskiego 101 (od końca)

4. Daszyńskiego 101 (od początku)

Środa 15 Stycznia 2020 Kolęda od godz. 14:30

1.Na Stawach, Ostowa i Groblowa

Serdecznie prosimy o transport księży i ministrantów na trasy kolędowe, a także zorganizowanie przewozu powrotnego Dotychczas działa to prawie niezawodnie. Dziękujemy.

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary. Niech Bóg Miłosierny błogosławi nam i całej naszej Ojczyźnie.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;