• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś ostatnia niedziela przed okresem wielkiego postu. Z tej przyczyny  rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed Środą Popielcową. O 17.30 zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia, którymi zakończymy pierwszy dzień Nabożeństwa.

W poniedziałek i wtorek o prowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu prosimy:

  9.00 - Rycerstwo Niepokalanej

10.00 - słuchaczy Radia Maryja

            i Anioła Beskidów

11.00 - Róże 1-5

12.00 - Róże 6-10

13.00 - Róże 11-15

14.00 - Róże 16-20

15.00 - Róże 21-25

16.00 - Róże 26-30

16.30 - Róże 31-33

17.15 - Arcybractwo Straży Honorowej i Akcję Katolicką

Zapraszamy na adorację dzieci i młodzież w drodze do i ze szkoły.

W środę, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty, a w naszej parafii – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Msze św. z posypaniem głów popiołem i Naukami Rekolekcyjnymi, o 6.30, 8,15, i 10.00. Po południu o 16.30 i wieczorem o 18.00. Środa Popielcowa jest dniem postu i wstrzemięźliwości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia (aż do śmierci); post przewiduje trzy posiłki w ciągu dnia, z czego jeden do syta i obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia a nie rozpoczęli jeszcze 60.

W czwartek, piątek i sobotę wysłuchamy konferencji rekolekcyjnych podczas Mszy św. o 6.30; 8.15 i 18.00. Skierowane są do wszystkich, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców parafii. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi rekolekcyjnej. Zakończenie rekolekcji w 1 niedzielę Wielkiego Postu, podczas każdej Mszy św.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania i nabożeństwa:

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii.

W środę, o 19.00 spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

W czwartek po Mszy św. wieczornej, ks. Tomasz zaprasza na adorację z rozważaniem Słowa Bożego.

W piątek o 16.30, w Domu Parafialnym, spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ, Rycerstwa Niepokalanej i Caritasu.

O 17.30, zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 19.00 w atrium domu parafialnego spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Również o 19.00 Krąg biblijny.

W sobotę o 9.00 zebranie ministrantów i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży; o 10.00 spotkanie Dzieci Maryi, o 11 śpiewy ćwiczebne chóru Trisagion.

W sobotę 29 lutego – ostatnia sobota miesiąca, Caritas parafii, w godzinach od 9.00 – do 11.00  wydaje dary kościelno-unijne dla wcześniej zarejestrowanych rodzin. Prosimy o niezawodny odbiór, ponieważ następne wydawanie darów odbędzie się w ostatnią sobotę marca.

W niedzielę 1 marca, O 12.00 Msza św. chrzcielna. Po każdej Mszy św. kwesta charytatywna Caritasu. Staramy się wspierać osoby starsze, schorowane, z niskimi świadczenia emerytalnymi, pomagając w zakupie koniecznych lekarstw. Również wspieramy dwie rodziny na terenach ogarniętych wojną – jedną w Strefie Gazy i drugą w Syrii. Polecamy tę kwestę

W przyszłą niedzielę o 15.00, posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej. Prosimy o niezawodne przybycie.

Przypominamy, że miejsca grzebalne na cmentarzu, w których ostatnie pochówki odbyły się 25 lat temu, a nie mają odnowionej rezerwacji, będą od marca przekazywane nowym opiekunom, a także przeznaczane do nowych pochówków.

Nabywajmy prasę katolicką wystawioną na specjalnym stoisku w kościele pod chórem.

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary. 

Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie wszystkim nam błogosławi.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;