• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś 1 niedziela miesiąca marca.

Kończymy Rekolekcje Wielkopostne. Na zakończenie każdej Mszy św. oddajemy się opiece NMP Świętojańskiej i poświęcamy Ikony Świętej Rozmowy.

O 12.00 Msza św. chrzcielna. Po każdej Mszy św. kwesta charytatywna Caritasu. Staramy się wspierać osoby starsze, schorowane, z niskimi świadczenia emerytalnymi, pomagając w zakupie koniecznych lekarstw. Również wspieramy dwie rodziny na terenach ogarniętych wojną – jedną w Strefie Gazy (to wdowa Samiha z dwoma synami) i w Aleppo w Syrii (to George i Naura, Abraham i Serwat, Imad i Zarohi – należący do kościoła katolickiego). Polecamy tę kwestę.

O 15.00 posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej.

O 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

W poniedziałek po Mszy św. o 8.15, zebranie Caritas parafii. O 18.45, Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza do domu parafialnego na spotkanie modlitewne z uwielbieniem oraz rozważaniem Słowa Bożego. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

W środę, 4 marca przypada święto św. Kazimierza.

W czwartek o 18.45, ks. Tomasz zaprasza na adorację z rozważaniem słowa Bożego. To pierwszy czwartek miesiąca, dlatego od 17.00 trwa Godzina Święta z okazją do spowiedzi św., szczególnie kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodzin.

W piątek 6 marca, przypada pierwszy dzień pasterskiej wizytacji Komorowickiej Parafii przez księdza biskupa Romana Pindla. Rano Msze św. o 6.30 i 8.15; przed mszami św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

Wizytacja rozpocznie się szkole, o godz. 9.15, a później w Domu Opieki i Klasztorze sióstr elżbietanek. O 15.00 Ksiądz Biskup odwiedzi rodziny i 16.30 spotka się Radą Duszpasterską i Ekonomiczną na Plebanii.

W tym czasie w kościele od 16.00 okazja do spowiedzi św. Na Mszę św. o 16.30, zapraszamy dzieci z rodzicami i wszystkich czcicieli NSPJ. Bezpośrednio po Mszy św. o 17.15 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które zakończy się obrzędem kanonicznego powitania Księdza Biskupa. To krótki, ale bardzo ważny obrzęd wizytacji. Proszę o liczny udział wszystkich, proszę o poczty sztandarowe, o udział stowarzyszeń w chustach brackich i ze świecami. Proszę o delegacje strażaków i ludzi pracy, także Panie w strojach regionalnych.

Po kanonicznym powitaniu, rozpocznie się Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.

W sobotę, już bez Księdza Biskupa czcimy Niepokalane serce Maryi, od 8.00 śpiewamy Godzinki, z Mszą św. i nabożeństwem wynagradzającym. Na zakończenie zebranie delatorów Żywego Różańca w Domu Parafialnym.

W niedzielę 8 marca II część Wizytacji Kanonicznej.

Po Mszy św. o 7.30 odbędą się Modlitwy za zmarłych i spotkania z Arcybractwem SH NSPJ, Caritasu, Akcji Katolickiej i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Po Mszy św. o 9.00 spotkanie z różami Żywego Różańca, Rycerstwem Niepokalanej, Wspólnotą Królowej Pokoju i Margaretkami. Po Mszy św. o 10.30 spotkanie z grupami parafialnymi – Chór, Domowy Kościół, Krąg Biblijny, Mężczyźni św. Józefa. W czasie Mszy św. o 12.00, po kazaniu odbędzie się obrzęd błogosławieństwa rodzinnego. Stąd serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi, także szkolnymi. A po Mszy św. spotkanie z Dziećmi Maryi, ministrantami, lektorami, dziećmi komunijnymi z rodzicami, młodzieżą bierzmowaną w piątek, KSM, Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody.

W przyszłą niedzielę odbędzie się też kwesta na dzieci Afryki (dzieło Ad genteks)

Przypominamy, że miejsca grzebalne na cmentarzu, w których ostatnie pochówki odbyły się 25 lat temu, a nie mają odnowionej rezerwacji, będą od marca przekazywane nowym opiekunom, a także przeznaczane do nowych pochówków.

Nabywajmy prasę katolicką wystawioną na specjalnym stoisku w kościele pod chórem.

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary. Bóg zapłać Różom Różańcowym. Podziękowania za ich ofiary z pierwszego kwartału są wywieszone w gablotkach parafialnych.

Wszystkim Paniom składamy z okazji Dnia Kobiet serdeczne życzenia. A Bóg bogaty w Miłosierdzie niech nam wszystkim błogosławi.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;