• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś 4 niedziela wielkiego postu, która w tradycji chrześcijańskiej jest niedzielą radości (Laetare).

Trwa wyjątkowy czas kwarantanny antywirusowej. Nasz kraj jest już w stanie epidemii. Pierwsze przypadki wirusa zanotowano w naszym mieście.

Przypominamy najważniejsze zarządzenia biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla, dotyczące udziału kapłanów i wiernych w życiu duszpasterskim parafii z  20 marca:

Do Wielkanocy zostaje zawieszony obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, a pozostający w domu nie mają grzechu, na mocy dyspensy księdza biskupa.

W każdej Mszy Świętej, także niedzielnej, w kościele mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję. W ceremonii chrztu, ślubu lub pogrzebu może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina, nie więcej, niż 50 osób. Odwołane zostają wszystkie nabożeństwa z udziałem wiernych, w tym Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa, a także spotkania grup formacyjnych

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła można oglądać poprzez transmisję internetową na stronie i kanale Youtube parafii. Zachęcamy do ich oglądania i trwania na modlitwie w duchowej łączności.

Wiernym uczestniczącym we Mszy św. ze względu na zamówioną przez nich intencję przypominamy, że:

- przy wejściu nie korzystamy z kropielnic (nie ma w nich wody święconej),

- znak pokoju przekazujemy przez skinienie głowy, bez podawania rąk,

- stanowczo zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę; czynimy to w następujący sposób: pozostajemy

w postawie stojącej, ręce wyciągamy przed siebie na wysokości ramion, lewą dłoń kładziemy na prawej w kształcie krzyża tworząc tron, kapłan kładzie Hostię na lewej ręce, wierny na oczach kapłana prawą ręką wkłada Hostię do ust,

- osoby przyjmujące Komunię Świętą do ust prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności,- podczas Komunii Świętej należy bezwzględnie stosować się do zaleceń porządkowych, podanych przez kapłana

- Msze św. są recytowane bez udziału służby liturgicznej i organisty. Jest specjalna zgoda, by organista uczestniczył w Mszach św. radiowych.

Nie będzie dodatkowego dnia spowiedzi przed Świętami. Do sakramentu pokuty można przystąpić codziennie, kwadrans przed Mszą św. rano i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Konfesjonały zabezpieczono folią, która poddawana jest systematycznemu odkażaniu oraz częstej wymianie. W przypadku kolejki do konfesjonału należy bezwzględnie zachować bezpieczna odległość między oczekującymi, to jest około dwa metry. Podczas spowiedzi należy zachować dystans od kratek konfesjonału, nie wolno dotykać foliowych zabezpieczeń. Po spowiedzi nie całujemy stuły.

Chorych w domach odwiedzamy z posługą sakramentu namaszczenia jedynie w przypadku pogorszenia stanu zdrowia oraz niebezpieczeństwa śmierci.

W kancelarii parafialnej załatwiamy jedynie bieżące sprawy. Wcześniej należy je zgłosić telefonicznie.

W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 6.30; 8.15; 10.00; 16.30 i 18.00. Jest to Dzień świętości życia. Podejmujemy kolejny raz dzieło duchowej adopcji. W tym roku duchową adopcję podejmiemy za pośrednictwem Internetu.

W sobotę od 9.00 będą wydawane dary żywnościowe. Osoby zarejestrowane w Caritasie zgłoszą się po odbiór dokładnie o tej godzinie, która zostanie im podana telefonicznie.

W sobotę o 17.00 katecheza chrzcielna na stronie internetowej i kanale Youtube naszej parafii. Zobowiązani do katechezy rodzice i chrzestni, którzy pragną ochrzcić dzieci w kwietniu, wyślą „esemesa” na numer komórkowy parafii, potwierdzający udział.

Kościół jest przez cały dzień otwarty. Najświętszy Sakrament wystawiony. Prywatnie odwiedzajmy kościół i z wiarą módlmy się o ustanie zarazy.

Niech Was Bóg błogosławi.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;