• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. A nasza parafia równocześnie obchodzi rocznicę poświęcenia kościoła własnego. O 17.30 uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W środę, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

W piątek, 1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Rozpoczyna się miesiąc pobożności maryjnej. Nabożeństwa majowe ze śpiewaną Litanią Loretańską pod przewodnictwem kapłana odprawiać będziemy codziennie - w dni powszedni i w niedziele - o godz. 17.30. Grupy prowadzące różaniec przed wieczorną Mszą św. prosimy o rozpoczynanie modlitwy już o godz. 17.00. W maju Koronkę do Bożego Miłosierdzia włączymy do nabożeństw majowych o 17.30. Na ten dzień Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy dotyczącej obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 2 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Uroczystość jest przeniesiona z 3 maja, ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej, ale prosimy także o nowe powołania do służby w kościele.

W piątek oddajemy cześć NSPJ dodatkowa Msza św. o 16.30

W sobotę od 8.00 rozpoczynamy pierwszo sobotnie czuwanie przy Niepokalanym Sercu NMP. Wspólny śpiew Godzinek, Msza św. wotywna w intencji Róż Różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej, wynagradzający Różaniec, indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W sobotę z racji uroczystości NMP Królowej Polski dodatkowe Msze św. o 10.00 i 16.30. Bezpośrednio po tej Mszy św. odbędzie się w kościele katecheza chrzcielna, obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, których chrzest planowany jest w maju.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień modlitwy o powołania do służby w kościele. Ponieważ jest to pierwsza niedziela miesiąca – prosimy o ofiary internetowe na dzieła prowadzone przez Caritas parafii.

Ogłoszenia związane z epidemią

  1. Po dokładnych obliczeniach pana inżyniera-architekta, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w naszym kościele może być równocześnie 60 osób, 40 w nawie głównej i 20 na chórze. Należy zachować 2 metrowe odległości osoby od osoby.
  2. Od pierwszej niedzieli maja wprowadzamy dodatkowe msze św. niedzielne – o 13.00 i o 15.00. Korzystajmy z tych dodatkowych możliwości udziału w Mszy św.
  3. Komunię św. na czas epidemii przyjmujemy na rękę i sami wkładamy Ciało Pańskie do ust. Czynimy to na stojąco, na całej długości nawy środkowej, zachowując dwumetrowe odstępy. Jeśli znajdą się osoby, które chcą koniecznie przyjąć Komunię św. do ust, to ustawiają się przy balaskach bocznych z jednej i drugiej strony stopnia komunijnego i na klęcząco pojedynczo podchodzą do balasek.  
  4. W kościele usta i nos mamy zasłonięte. Są wyznaczone miejsca, które można zająć. Jeśli wszystkie wyznaczone miejsca okażą się zajęte, prosimy o wysłuchanie nabożeństwa na zewnątrz kościoła.

Bóg zapłać za ofiary i wszelką życzliwość. Wszystkim wpłacającym datki przez naszą stronę internetową i wszystkie wpłaty na konto Parafii. Bóg zapłać 13 Róży.

Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie radością, nadzieją i sensem Naszego Życia. Niech nas strzeże i błogosławi nas i naszą Ojczyznę.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;