• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś 5 Niedziela Wielkanocna, jesteśmy zaproszeni do spotkania z Jezusem zmartwychwstałym, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Dziś po każdej Mszy św. przy wejściu do Domu Parafialnego można odebrać wcześniej zamówione wizerunki Świętej Rozmowy. Uroczystego poświęcenia tych wizerunków dokonamy w Odpust Świętojański

O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne z Nabożeństwem majowym.

Nabożeństwo majowe ze śpiewaną Litanią Loretańską pod przewodnictwem kapłana odprawiamy codziennie w dni powszedni i w niedziele - o godz. 17.30. Grupy prowadzące różaniec przed wieczorną Mszą św. w tygodniu prosimy o rozpoczynanie modlitwy już o godz. 17.00.

W czwartek, 14 maja przypada święto św. Macieja apostoła. O 18.45 ks. Tomasz zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z rozważaniem Słowa Bożego.

W piątek, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy w tym dniu na Czuwanie ku czci Chrystusa Króla Miłosierdzia – rano o 8.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i Wielkanocne Nabożeństwo Drogi Światła. Zapraszamy Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ w chustach brackich i ze świecami.

W sobotę, 16 maja, przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

W przyszłą niedziele składka na fundusz inwestycyjny parafii. Gromadzimy środki na zakończenie renowacji elewacji zewnętrznej kościoła. Ofiary na renowację możemy składać na konto bankowe albo za pośrednictwem naszej strony internetowej. Wdzięczni jesteśmy za każdą ofiarę.

W kościele możemy nabyć Gościa Niedzielnego i inne tytuły prasy katolickiej - zachęcamy do jej lektury; stanowi ona część katechezy Kościoła i może służyć uświęceniu Dnia Pańskiego.

Ogłoszenia związane z epidemią

  1. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w naszym kościele może być równocześnie 60 osób. Należy zachować 2 metrowe odległości osoby od osoby.
  2. Wprowadziliśmy dodatkowe msze św. niedzielne – o 13.00 i o 15.00. Korzystajmy z tych dodatkowych możliwości udziału w Mszy św.
  3. Komunię św. na czas epidemii przyjmujemy na rękę i sami wkładamy Ciało Pańskie do ust. Czynimy to na stojąco, na całej długości nawy środkowej, zachowując dwumetrowe odstępy. Jeśli znajdą się osoby, które chcą koniecznie przyjąć Komunię św. do ust, to ustawiają się przy balaskach bocznych z jednej i drugiej strony stopnia komunijnego i na klęcząco pojedynczo podchodzą do balasek.
  4. W kościele usta i nos mamy zasłonięte.
  5. W kościele i na chórze są wyznaczone miejsca, które można zająć. Jeśli wszystkie wyznaczone miejsca okażą się zajęte, prosimy o wysłuchanie nabożeństwa na zewnątrz kościoła.

Bóg zapłać za ofiary i wszelką życzliwość. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie radością, nadzieją i sensem Naszego Życia. Niech nas strzeże i błogosławi nas i naszą Ojczyznę.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;