• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. O 17.30 zapraszamy na Nieszpory Wniebowstąpienia, połączone z nabożeństwem majowym.

Nabożeństwo majowe ze śpiewaną Litanią Loretańską pod przewodnictwem kapłana odprawiamy codziennie - w dni powszedni i w niedziele - o godz. 17.30. Od pierwszego czerwca śpiewamy Litanię do NSPJ. W czasie nabożeństw odmawiamy też koronkę do Bożego Miłosierdzia. Grupy prowadzące różaniec przed wieczorną Mszą św. w tygodniu prosimy o rozpoczynanie modlitwy już o godz. 17.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

We wtorek, 26 maja – wspominamy św. Filipa Nereusza. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta.

W piątek, 29 maja - wspominamy św. Urszulę Ledóchowską;

W sobotę, 30 maja - wspominamy św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji.

W czwartek O 18.45 ks. Tomasz zaprasza na adorację z rozważaniem Słowa Bożego.

W piątek, w Hałcnowie, od 18.00 kolejne comiesięczne czuwanie modlitewne.

W sobotę ksiądz biskup Roman Pindel udzieli święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy także maryjne nabożeństwa majowe.

Ogłoszenia związane z epidemią

  1. W kościele i na chórze są wyznaczone miejsca, które można zająć. Jeśli wszystkie wyznaczone miejsca okażą się zajęte, prosimy o wysłuchanie nabożeństwa na zewnątrz kościoła.
  2. Wprowadziliśmy dodatkowe msze św. niedzielne – o 13.00 i o 15.00. Korzystajmy z tych dodatkowych możliwości udziału w Mszy św. W czerwcu Msze św. o 13.00 pragniemy zarezerwować na pierwsze Komunie św. dzieci z klas 3.
  3. W kościele usta i nos mamy zasłonięte. Również ministranci, którzy od dziś podejmują na nowo posługę liturgiczną.
  4. Komunię św. na czas epidemii przyjmujemy na rękę i sami wkładamy Ciało Pańskie do ust. Czynimy to na stojąco, na całej długości nawy środkowej, zachowując metrowe odstępy. Jeśli znajdą się osoby, które chcą koniecznie przyjąć Komunię św. do ust, to ustawiają się przy balaskach bocznych z jednej i drugiej strony stopnia komunijnego i pojedynczo podchodzą do balasek i klęcząc przyjmują Pana Jezusa. .

 

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary. Niech Zmartwychwstały Chrystus, w Niebo Wstępujący, w Mocy Ducha Świętego wszystkim nam błogosławi.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;