• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś o 17.15 Nieszpory różańcowe.

Wypominki zmarłych - jednorazowe i roczne - przyjmujemy w kancelarii parafialnej:

- dziś po każdej Mszy św. przed południem,

- od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00 oraz 16.00-17.30,

- w Niedzielę Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny po każdej Mszy św.

1 i 2 listopada wypominki przyjmujemy także w kaplicy cmentarnej do godz. 15.00. Prosimy także o sprawdzenie aktualności opłat za groby w kancelarii parafialnej.

W środę 28 października  obchodzimy święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin księdza biskupa seniora Tadeusza Rakoczego i naszego księdza proboszcza. Modlimy się w intencji bliskich nam solenizantów.

W czwartek po wieczornej Mszy św. Wspólnota Adoracjonistów spotyka się na rozważanie słowa Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

W piątek o 19.00 Krąg Biblijny i spotkanie młodzieży. 

W sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów i kandydatów; o 10.00 spotykają się Dzieci Maryi, o 11.00 próba Chóru.

Sobota 31 października, to Dzień Spowiedzi Parafialnej przed uroczystością Wszystkich Świętych. Będziemy spowiadać od 6.15 do 10.00. Po południu spowiadamy od 17.00. Serdecznie zapraszamy, jeśli kochamy naszych zmarłych, nie odmawiajmy im daru Komunii św., w ich intencji przyjmowanej.

W sobotę 31 października po Mszy św. o  8.15, w Domu Parafialnym odbędzie się  spotkanie Rycerstwa Niepokalanej i Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

W przyszłą niedzielę  obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. O 15.00 odprawimy w kościele  dodatkową Mszę św., którą rozpoczniemy Koronką dobowego Miłosierdzia za dusze zmarłych. Tę dodatkową Mszę św. będziemy odprawiać w kościele codziennie, przez całą oktawę Wszystkich Świętych, aż do niedzieli 8 listopada. O 17.15 Nieszpory wspominkowe. Msze św. wieczorne o 16.30 i 18.00.

W przyszłą niedzielę Caritas będzie kwestował na pomoc dla najuboższych parafian, szczególnie samotnych i schorowanych, a także na rodziny w syryjskim Aleppo i Strefie Gazy.

Gorąco apelujemy o segregowanie śmieci na cmentarzu. Odpady niesegregowane są droższe o 300%.

Z powodu epidemii nie będzie procesji na cmentarz w Dzień Wszystkich Świętych.

Od 17 października w kościele może być równocześnie 235 osób, z tego 75 na chórze i 160 osób w nawie głównej kościoła. W dalszym ciągu należy pamiętać o zachowaniu odległości i konieczności noszenia maseczek i zalecana jest Komunia św. na rękę.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać 1 listopada od południa oraz 2 listopada pobożnie nawiedzając kościół, odmawiając przy tym Ojcze nasz i Wierzę, dowolną modlitwę za Ojca Świętego. Trzeba przyjąć Komunię św. i być wolnym od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Również do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za dusze czyśćcu cierpiące przez nawiedzenie cmentarza, połączone z modlitwą za zmarłych.  Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden w ciągu dnia. Przy niespełnieniu wszystkich warunków poprzez modlitwę na cmentarzu można uzyskać cząstkowy odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących.

Bóg zapłać za ofiary, modlitwy i wszelką życzliwość. Niech miłosierny Bóg udziela Wam swego hojnego błogosławieństwa

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;