• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy na Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie w tym roku procesji na cmentarz o godz. 15.00. Za to od 1 listopada do 8 listopada będziemy odprawiać specjalne nabożeństwo o godz. 15.00, którym włączamy się w ogólnopolską akcję modlitewną (NIE MYLIĆ Z PROTESTACYJNĄ) – RÓŻANIEC do GRANIC NIEBA. Będzie Koronka, Msza św. i Różaniec Wynagradzający. Módlmy się w tym czasie i w kościele i na cmentarzu parafialnym.

O 16.30 Msza św. popołudniowa; o17.15 nabożeństwo wypominkowe i Msza św. wieczorna o 18.00.

Dziś Caritas kwestuje na pomoc dla uboższych parafian, szczególnie samotnych i schorowanych i na rodziny w syryjskim Aleppo i strefie Gazy. Zebranie Caritasu odbędzie się 9 XI. Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy codziennie o 17.15 do niedzieli 8 listopada włącznie

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata, aby łaskawy Bóg zechciał obdarować ich wiecznością. Msze św. w Dzień Zaduszny o 6.30; 8.15 - Msza św. radiowa; o 10.00 dodatkowa Msza św., a po południu także o 15.00, o 16.30 i wieczorem o 18.00. W Dzień Zaduszny kancelaria parafialna nie urzęduje.

Wypominki zmarłych - jednorazowe i roczne - przyjmujemy w następujących terminach:

- w Niedzielę Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny po każdej Mszy św. Od wtorku przez cały tydzień w kancelarii parafialnej od 9.00 - 12.00 i po wieczornych Mszach św. 1 listopada wypominki przyjmujemy także w kaplicy cmentarnej do godz. 15.00. Prosimy także o sprawdzenie aktualności opłat za groby w kancelarii parafialnej.

W środę 4 listopada obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek; pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła oraz prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele oraz czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi.

W I czwartek od 17.00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. wieczornej spotykają się Adoracjoniści, aby adorować Najśw. Sakrament i rozważać Słowo Boże.

W I piątek spowiadamy przed każdą Mszą św. Dodatkowa Msza św. dla dzieci z rodzicami o 16.30. Od 9.00 odwiedzamy chorych w domach. Prosimy ich zgłosić do czwartku w kancelarii lub zakrystii. Na Mszy św. wieczornej, którą ofiarujemy za zmarłych zalecanych w wypominkach rocznych.

W sobotę od 8.00 trwa nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Na zakończenie około 9.30 zebranie zelatorów Żywego Różańca w kościele. O 17.00 katecheza chrzcielna obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych wszystkich chrztów, które odbędą się w listopadzie.

Zyskujmy odpusty za dusze w czyśćcu cierpiące. Dziś i jutro pobożnie nawiedzając kościół, odmawiając przy tym Ojcze nasz i Wierzę, dowolną modlitwę za Ojca Świętego. Trzeba przyjąć Komunię św. i być wolnym od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Przez cały listopad możemy zyskać odpust zupełny za dusze czyśćcu cierpiące przez nawiedzenie cmentarza, połączone z modlitwą za zmarłych przy zachowaniu stanu łaski uświęcającej i wolności od przywiązania do grzechu. Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden w ciągu dnia, w sumie osiem przez cały miesiąc.  Przy niespełnieniu wszystkich warunków poprzez modlitwę na cmentarzu można uzyskać cząstkowy odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących.

Bóg zapłać za sortowanie odpadów na cmentarzu, za modlitwy, życzliwość i ofiary materialne.

Niech Bóg miłosierny nam błogosławi.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;