• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś pierwsza niedziela Adwentu. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe z błogosławieństwem Eucharystycznym.

W Domu parafialnym można nabyć poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla najuboższych i doświadczonych chorobą lub nieszczęściem. Wspieramy też rodziny w Syrii, strefie Gazy i kościoły na Wschodzie.

Odprawiamy Msze św. roratnie o 8.15 i 18.00. Serdecznie zapraszamy, ale pamiętając o ograniczonej ilości wiernych w kościele, starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w transmisjach internetowych.

W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

  • w poniedziałek, 30 listopada - święto św. Andrzeja, apostoła;
  • w czwartek, 3 grudnia - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • w piątek, 4 grudnia - wspomnienie św. Barbary, patronki górników.

W tym dniu o 10.00 odprawimy dodatkową Mszę  św. w intencji górników i ich rodzin, także górników emerytowanych i zmarłych. Prosimy o poczet sztandarowy, obsługę liturgiczną i liczny udział górniczych rodzin.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek o 17.00 zapraszamy na Godzinę Świętą z okazją do spowiedzi.

Następnego dnia obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.00. Od 9.00 odwiedzamy chorych z Komunią św. Prosimy zgłosić ich wcześniej w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Z racji I piątku Msza św. roratnia dla dzieci o 16.30. O 18.00 Msza św. za zmarłych w ostatnim czasie. W pierwszą sobotę od 8.00 rozpoczynamy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, z godzinkami, Mszą św., różańcem podczas którego czcimy relikwie dzieci fatimskich i otrzymujemy indywidualne błogosławieństwo Najświętszym sakramentem. Po różańcu spotkanie zelatorów róż Żywego Różańca.

O 17.00 w sobotę, w Domu Parafialnym odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest w miesiącu grudniu.

W przyszłą niedzielę Caritas kwestuje na pomoc dla najuboższych, a także na wsparcie Kościoła na Wschodzie.. Również w przyszłą niedzielę o 12.00 Msza św. chrzcielna. Również w I święto Bożego Narodzenia odprawimy Mszę św. chrzcielną o godz. 12.00.

Rozpoczęliśmy sezon grzewczy, co oznacza, że boczne drzwi do Kościoła od cmentarza i plebani w tygodniu są zamknięte. W niedziele zaś są otwarte od 8:30 do 13.00. Również został zamknięty dopływ wody na cmentarz. Dopóki nie ma mrozów będzie można czerpać wodę obok kaplicy cmentarnej.

Serdecznie dziękujemy Państwu Dziędzielom z ul. Mazańcowickiej za piękny - już 29 - wieniec adwentowy.

Bóg zapłać za modlitwy i ofiary. Niech Bóg błogosławi nam wszystkim.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;