• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. W wielu kościołach - których data poświęcenia nie jest znana - obchodzona jest jako Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. W naszym kościele i naszej parafii tę uroczystość obchodzimy 26 kwietnia każdego roku. Dziś o 17.15 Nieszpory różańcowe.

Wypominki za zmarłych - jednorazowe i roczne - przyjmujemy w następujących terminach:

- dziś po każdej Mszy św. przed południem w kancelarii parafialnej oraz w kaplicy na cmentarzu od 9.00 do 13.00,

- w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny po każdej Mszy św.

1 listopada wypominki przyjmujemy także w kaplicy cmentarnej od 9.00 - 13.00.

W poniedziałek, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. O 15.00 uroczyste Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarz. Po procesji o godz. 16.30 Msza św. w kościele, o 17.15 nabożeństwo wypominkowe i Msza św. wieczorna o 18.00

Nabożeństwa wypominkowe będziemy odprawiać codziennie od 1 - 8 listopada o 17.15. Później do końca miesiąca odmawiamy Różaniec za zmarłych zalecanych w wypominkach listopadowych o godz. 17,30.

We wtorek obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata, aby łaskawy Bóg zechciał obdarować ich wiecznością. Msze św. w Dzień Zaduszny o 6.30; 8.15 - Msza św. radiowa; o 10.00 dodatkowa Msza św. w kościele. Msza św. w kaplicy cmentarnej ze względów epidemiologicznych jest jeszcze niemożliwa.

Po południu Msze św. o 16.30 i wieczorem o 18.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek; pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła oraz prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele oraz czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi.

W I czwartek od 17.00 Godzina Święta i okazja do spowiedzi św.,

W I piątek spowiadamy przed każdą Mszą św. Dodatkowa Msza św. dla dzieci z rodzicami o 16.30. Od 9.00 odwiedzamy chorych w domach. Prosimy ich zgłosić do czwartku w kancelarii lub zakrystii.

W sobotę od 8.00 trwa nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Na zakończenie około 9.30 zebranie zelatorów Żywego Różańca w kościele. O 17.00 katecheza chrzcielna obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych wszystkich chrztów, które odbędą się w listopadzie.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania duszpasterskie:

  w czwartek, w kościele o 18.45 - Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem słowa Bożego.

  w piątek, o 19.00 - w Domu Parafialnym - Krąg biblijny; ;

  w sobotę o 9.00 - ministranci; 10.00 - Dzieci Maryi; o 11.00 - chór Trisagion.

W przyszłą niedzielę ś przy wyjściu z kościoła Caritas kwestuje na pomoc dla najuboższych oraz rodziny w syryjskim Allepo i strefie Gazy. Bardzo polecamy tę kwestę

Gorąco apelujemy o segregowanie śmieci na cmentarzu.

Polecamy lekturę prasy katolickiej - nabywamy ją w kościele. Korzystajmy z tego ułatwienia.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać 1 listopada od południa oraz 2 listopada pobożnie nawiedzając kościół, odmawiając przy tym Ojcze nasz i Wierzę, dowolną modlitwę za Ojca Świętego. Trzeba przyjąć Komunię św. i być wolnym od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Również do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za dusze czyśćcu cierpiące przez nawiedzenie cmentarza, połączone z modlitwą za zmarłych przy zachowaniu stanu łaski uświęcającej i wolności od przywiązania do grzechu. Odpust zupełny można uzyskać tylko jeden w ciągu dnia. Przy niespełnieniu wszystkich warunków poprzez modlitwę na cmentarzu można uzyskać cząstkowy odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących.

Bóg zapłać za ofiary, modlitwy i wszelką życzliwość. Niech miłosierny Bóg udziela Wam swego hojnego błogosławieństwa.

 

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;