• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

5 listopada 2000 r. ordynariusz bielsko-żywiecki ks. bp Tadeusz Rakoczy poświęcił nowe studio Beskidzkiego Radia Katolickiego "Anioł Beskidów". W tym dniu Radio zaczęło nadawać swój program - na częstotliwości 92,7 MHz w godz. 15.00-21.00 (od Koronki do Bożego Miłosierdzia do Apelu Jasnogórskiego); obecnie Radio nadaje swój program całodobowo, transmitując codziennie Mszę św. (w dni powszednie o godz. 8.15, w niedziele o godz. 10.30) różaniec (codziennie o godz. 17.15) i inne nabożeństwa.
radio1Radio jest obecne wszędzie tam, gdzie dzieje się coś znaczącego dla życia diecezji. Na bieżąco przekazuje informacje i relacjonujemy przebieg najważniejszych wydarzeń na Podbeskidziu. W audycjach występują kapłani i świeccy - autorzy ciekawych inicjatyw duszpasterskich, kulturalnych i społecznych. W programach poruszane są tematy przede wszystkim religijne, ale również wszystkie te problemy, które nie są obce mieszkańcom Podbeskidzia.
studioRadio Diecezjalne promuje rodzimą kulturę i tradycję - zwłaszcza słowną i muzyczną, prezentuje miejscowych twórców, propaguje ruchy i stowarzyszenia działające w lokalnym Kościele, zachęca do lektury prasy katolickiej, informuje o prasie parafialnej, poprzez codzienną refleksję ewangelijną zachęca do życia Słowem Bożym, każdego dnia prezentuje sylwetki patronów, przypomina bieżące rocznice wydarzeń z naszej przeszłości, modli się też w intencji dziecka poczętego. Od początku audycje Radia Diecezjalnego towarzyszyły peregrynacji kopii wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wraz z obrazem dziennikarze rozgłośni docierali do każdej parafii. Pierwsze audycje budowały świadomość jedności Kościoła Bielsko-Żywieckiego, ożywiały przeżycia religijne, związane z peregrynacją, a samo Radio na dobre zaistniało w świadomości wiernych, nie tylko na Podbeskidziu, ale również w Małopolsce i na Śląsku - dzięki częstotliwości 88,4 MHz program był słyszany od Krakowa aż po Gliwice i Częstochowę.

 

Strona Diecezjalnego Radia Katolickiego "Anioł Beskidów" http://www.aniolbeskidow.pl


 

 

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;