• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gałązkami palmowymi pozdrawiamy Chrystusa, jako naszego Pana i Króla.

O 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża św.

Bardzo prosimy, by w dni powszednie o 15.00 odmawiać w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia , a o 17.30 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

W poniedziałek ASH NSPJ zaprasza o 17.00 na Drogę Krzyżową i Różaniec.

Od poniedziałku do środy trwają dyżury w konfesjonale – od 9.00 – 12.00 i od 15.00 – 18.00. Bardzo prosimy, do Spowiedzi św. przychodziły osoby, które miały nieszczęście popełnić grzech ciężki lub taki, który uważają za ciężki. Proszę też pamiętać, by w oczekiwaniu na spowiedź w kościele nie było równocześnie więcej niż 40 osób. Wszystkie spowiedzi płynące z pobożności odprawiajmy w późniejszym czasie – po Niedzieli Miłosierdzia Bożego gdy mają nastąpić poluzowania w reżimie pandemicznym.

W Wielki Czwartek nie ma porannych Mszy św. ani innych nabożeństw.

Jest za to od 9.00 do 12.00 okazja do Spowiedzi św. i co pół godziny możliwość przyjęcia Komunii św.

O 15.00 Koronka i dodatkowa Msza św. Wielkoczwartkowa.

O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po niej rozpoczyna się adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Na Msze św. o 15.00 i 18.00 można w zakrystii pobrać tzw. Miejscówki. Jest ich dokładnie tyle, ile miejsc w kościele można zająć. Inne osoby muszą pozostać na zewnątrz kościoła. Do nich także będziemy wychodzić s Komunią św.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Rano o 8.15 Jutrznia z Godziną

Od 9.00 odwiedzamy z Komunią św. osoby starsze, niewychodzące z domu. Prosimy zgłaszać osoby, w których domach nikt nie jest na kwarantannie, a sami chorzy nie są przeziębieni, nie kaszlą, nie mają gorączki. Prosimy, by w każdym domu chorego były dostępne środki dezynfekujące.

Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O 15.30 Droga Krzyżowa. O 16.00 rozpoczniemy Liturgię Męki i Śmierci Pana Jezusa - z odczytaniem Pasji, adoracją Krzyża, Komunią św. i otwarciem Grobu Pańskiego około 17.30. Również na Liturgię Wielkiego Piątku w zakrystii pobieramy miejscówki. Bez miejscówki pozostajemy na zewnątrz kościoła.

Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale i rozpoczniemy adorację Grobu Pańskiego

Wielką Sobotę o 8.15 Jutrznia z Godziną Czytań.

Od 9.00 – do 17.00, co pół godziny błogosławimy pokarmy wielkanocne. Poświęcenie odbędzie się na dziedzińcu Domu Parafialnego. Stamtąd, zachowując dystans, udamy się na adorację Krzyża i Bożego Grobu w kościele.

O 19.00 rozpoczyna się liturgia Wigilii Paschalnej, zakończona procesją rezurekcyjną.

Aby być na liturgii w kościele, obowiązkowe są miejscówki. Bez miejscówek możemy pozostać na zewnątrz kościoła, teren jest nagłośniony, także na zewnątrz przyjdziemy z Komunią św.

Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O 12.00 Msza św. chrzcielna, o 17.15 Nieszpory Wielkanocne.

W Niedzielę Zmartwychwstania, w II ŚWIĘTO i Niedzielę Miłosierdzia Bożego odprawiamy dodatkowe Msze św. o 13.15 i 15.00. W związku z tym uległy przesunięciu godziny odprawienia zamówionych intencji mszalnych. Proszę o zapoznanie się ze zmianami i do środy zgłosić swoje uwagi.

 Bóg zapłać za modlitwy i ofiary. Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie wszystkim nam błogosławi.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;