• image0.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image4.jpg
  • image5.jpg

Dziś przypada 4 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.  O 17.30 uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Bardzo prosimy, by w dni powszednie (do soboty) o 15.00  odmawiać w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia , a o 17.30 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

W poniedziałek 26 kwietnia, przypada w naszej parafii Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Modlimy się za budowniczych oraz wszystkich darczyńców, którzy swoimi ofiarami i modlitwą ten kościół budowali a teraz nim się opiekują. Również w poniedziałek ks. biskup Tadeusz Rakoczy obchodzi 29 rocznicę święceń biskupich. Pamiętamy w modlitwach o pierwszym biskupie bielsko-żywieckim.

W środę od 17.00 trwa czuwanie modlitewne Wspólnoty Królowej Pokoju. Zapraszamy.

W czwartek, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

 Po Mszy św. wieczornej Wspólnota Adoracjonistów zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniem słowa Bożego.

W piątek, 30 kwietnia o godz. 19.00 przy kapliczce  na ul. Za Kuźnią, zostanie odprawiona Msza św. i majówka.

W sobotę, 1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy. Rozpoczyna się miesiąc pobożności maryjnej. Nabożeństwa majowe ze śpiewaną Litanią Loretańską pod przewodnictwem kapłana odprawiać będziemy codziennie - w dni powszedni i w niedziele - o godz. 17.30. Grupy prowadzące różaniec przed wieczorną Mszą św. prosimy o rozpoczynanie modlitwy już o godz. 17.00. W maju Koronkę do Bożego Miłosierdzia włączymy do nabożeństw majowych o 17.30.

W sobotę od 8.00 rozpoczynamy pierwszo sobotnie czuwanie przy Niepokalanym Sercu NMP. Wspólny śpiew Godzinek, Msza św. wotywna w intencji Róż Różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej, wynagradzający Różaniec, indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.  Na zakończenie, w kościele spotkanie z delatorami róż Żywego Różańca.

W sobotę o 17.00 w Domu Parafialnym odbędzie się katecheza chrzcielna, obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, których chrzest planowany jest w maju.

W przyszłą niedzielę Caritas przeprowadzi kwestę na rzecz najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

Od pierwszej niedzieli maja nie będziemy odprawiać Mszy św. o 15.00. Pozostaje dodatkowa Msza św. o 13.15, która w maju będzie Mszą św. I-komunijną, przeznaczoną dla dzieci I-komunijnych i ich rodzin. Prosimy by częściej korzystać z Mszy św. o: 6.30, 7.30, 16.30 i 18.00 mimo dużych ograniczeń zawsze są wolne miejsca.

Dziękujemy wszystkim, którzy w miarę swych możliwości wsparli materialnie rodzinę pogorzelców z ul. Hałcnowskiej. Zgromadzona – znaczna kwota pieniężna - została  przekazana przez Caritas poszkodowanym.

Bóg zapłać za ofiary na kościół i wszelką życzliwość. Wszystkim wpłacającym datki przez naszą stronę internetową i wszystkie wpłaty na konto Parafii.

Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie radością, nadzieją i sensem Naszego Życia. Niech nas strzeże i błogosławi nas i naszą Ojczyznę.

otarz small 1

 

Transmisja na żywo

z naszego Kościoła

 

Obraz z kamery zamontowanej

w naszym Kościele. Dzięki niej,

można na bieżąco oglądać Msze Święte

i Nabożeństwa z naszej parafii.

 

fatima

 

Transmisja na żywo

z Kaplicy w Fatimie

 

Kamera na żywo w miejscu Objawień. Dzięki kamerze zainstalowanej

w kaplicy w Fatimie, można oglądać odbywające się tam nabożeństwa.

AB-LOGO

 

Radio

"Anioł Beskidów"

 

Katolicka rozgłośnia
Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

której studio znajduje się w parafii
św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

 

stat4u
font-size:14px;